Skip to content

Лікування зубів та ясен

Лікування зубів та ясен у Миколаєві.

Стоматологія Альба Денс в Миколаєві пропонує своїм пацієнтам лікування карієсу, пульпіту та періодонтиту, а також відбілювання зубів.

Особливістю лікування карієсу в нашій клініці є те, що у своїй роботі використовуємо лише матеріали європейського виробництва та чітко дотримуємося технології встановлення зубних пломб. Усі складові сучасної пломби: адгезив, смоли, полірувальні системи, аксесуари є продуктами світових лідерів у галузі стоматології.

Каріозний процес має дві стадії розвитку:

Переважна частина проблем із зубами, що виникають у пацієнта протягом життя, пов’язана із виникненням карієсу.
Каріозні ураження призводять до утворення порожнин у зубах, що доставляє дискомфорт, біль, порушення функції жування та травлення та, звичайно ж, погіршується естетика. Якщо не проводити своєчасне лікування, то захворювання призводить до втрати зубів.

Каріозний процес

Види карієсу

Залежно від місця локалізації руйнівного процесу фахівці виділяють такі види карієсу:

Найскладніше виявити самостійно міжзубний карієс. Довгий час люди не бачать, що емаль у цьому важкодоступному місці темніє та руйнується. Також карієс буває первинним та вторинним, який з’являється вже під пломбою або коронкою на тлі неякісного видалення дентину при проведенні лікування або встановленні протезу.

Симптоми та ступеня карієсу:

Ознаки та прояви карієсу безпосередньо залежать від ступеня розвитку захворювання. Усього виділяють чотири основні ступені захворювання.

Це початкова стадія, де карієс може помітити лише стоматолог при ретельному огляді. Він не завдає пацієнту ніякого дискомфорту, не болить і навіть не викликає підвищену чутливість. Зовні такий карієс виглядає як невелика пляма, на якій емаль залишається білою, але не блищить, стає матовою.

На цьому етапі карієс розпізнають дуже рідко, зазвичай, випадково, в ході лікування іншого захворювання або профілактичного огляду. Зате вилікувати його можна без свердління.

На цій стадії емаль вже поступово починає руйнуватися. Пляма темніє, заглиблюється і стає помітним неозброєним поглядом. Зуб зазвичай не болить, але іноді гостріше реагує на холодне, гаряче, кисле та солодке.

Якщо карієс виник на задній поверхні зубів або між зубами, на цій стадії він також може пройти непоміченим, тому що невелика пляма в цих областях важко розглянути, а симптоми практично не відчуваються.

На цій стадії захворювання вже більше схоже на те, що називають карієсом. У зубі з’являється порожнина коричневого чи чорного кольору. У ній застряє їжа, а при пережовуванні чи вживанні гарячого, холодного солодкого чи кислого іноді виникає короткочасний біль.

На цій стадії зуб починає поступово руйнуватися, торкається не тільки емаль, а й дентин.

Це остання стадія перед пульпітом. Порожнина у зубі стає дуже глибокою і майже доходить до нерва зуба. Через це реакції на подразники стають гострішими, а іноді зуб навіть болить сам по собі, без зовнішнього впливу.

Зуб на цій стадії може бути сильно зруйнований, але іноді на емалі зовні видно лише невеликий вхідний отвір, а вся величезна порожнина ховається під емаллю. Через це навіть на цій стадії люди залишають карієс поза увагою.

Лікування періодонтиту:

Періодонтит – найглибше і найнебезпечніше ускладнення карієсу. Являє собою запалення тканин, що прилягають до зубного кореня. Залежно від локалізації інфекційного вогнища, він буває:

Залежно від стадії, періододонтит буває гострий
— серозний або гнійний, — без сучасного лікування переходить у хронічну форму. Хронічний періодонтит може протікати у трьох формах – фіброзній, гранулюючій та гранулематозній. Різні види різняться між собою різними клінічними проявами.

Як проявляється періодонтит:

Симптоми гострого періодонтиту:

Серозний гострий періодонтит діагностують, якщо біль з’являється, то проходить, а хворий зуб нерухомий. При гнійному гострому періодонтит біль посилюється, з ясен виділяється гній, а зуб починає хитатися.

Симптоми хронічного періодонтиту:

залежно від виявленої симптоматики, лікар визначає вид періодонтиту і призначає відповідне лікування.

Лікування пульпіту:

Симптоми:

Пульпіт є одним із найпопулярніших захворювань у сфері стоматології. Загалом існують дві групи причин його виникнення:

  1. Некоректне лікування (опік пульпи під час проведення препарування, неправильне крайове прилягання пломби та інших.).
  2. Ураження зуба різної природи (тріщини, перелом, карієс, ерозія емалі, патологічна стирання, хвороби ясен, поширення інфекції через кровотік та лімфатичні судини).

Захворювання протікає у кілька етапів:

Початкова форма гострого запалення коронкової частини нерва є серозним пульпітом. Відбувається розсмоктування коренів та заміщення нерва в зубі гранулярною тканиною. На другій стадії гострої форми (зазвичай через 2-3 дні від початку появи симптомів) відбувається пульпарний абсцес або гнійний пульпіт. Накопичення рідини в нерві веде до кисневої недостатності та появи гною. Відбувається розпад тканин та виникнення абсцесу. При дифузному ураженні запалення охоплює сусідні елементи.

Також можливий розвиток хронічного пульпіту, що протікає від 2 тижнів до кількох років. Біль стає приглушеним, але не минає до кінця. Людина, як правило, перестає жувати на цій стороні, що веде до навантаження на інші елементи та їх прискорене руйнування.

Несвоєчасне лікування веде до подальшого поширення запалення в періодонт (надколокореневі тканини) і втрату зуба. Уникнути серйозних наслідків та тривалого лікування можна, якщо звертатися до лікаря своєчасно за перших ознак карієсу або появи хворобливості.

Лікування флюсу (періоститу):

Флюсом називається шишка на ясна, яка містить гній і викликає сильний біль при натисканні. Викликається одонтогенний періостит щелепи запаленням окістя зуба. Це захворювання вимагає проведення лікування відразу після діагностування, інакше можливий розвиток важких ускладнень, таких як втрата зуба, зараження крові, остеомієліт.

Причини виникнення

Основною причиною, що викликає періостит, є інфекція. Вона проникає в опорно-утримуючий апарат зуба та провокує розвиток запалення. При цьому понад 90% випадків цього захворювання розвивається саме на тлі пульпіту, карієсу чи періодонтиту.

Крім того, флюс може бути викликаний такими факторами як:

На тлі ослабленого імунітету, вірусної інфекції або переохолодження флюс може спричинити розвиток абсцесу, появу гнійника на яснах і навіть утворення свищевого ходу. Для визначення причини флюсу стоматолог повинен оглянути порожнину рота хворого та ознайомитись з результатами рентгенологічного дослідження зубів та щелеп.

Види

Періостит буває:

Залежно від того, скільки зубів було вражене запаленням, виділяють такі види флюсу як:

Найчастіше зустрічаються серозна та гнійна форми флюсу. Для них характерна дуже виражена симптоматика та гостра течія.

Симптоми

Гострий серозний флюс спочатку викликає болючі відчуття в області ураженого запаленням окістя зуба і поява невеликого набряку ясен. Потім набряк наростає настільки, що стає помітним іншим людям. Залежно від того, де локалізоване запалення – на верхній чи нижній щелепі, може розвинутися сильний набряк щоки чи підщелепної зони. У разі ураження верхніх різців набрякає губа та м’які тканини біля носа.

Вже за кілька днів після виникнення перших симптомів температура тіла підвищується до 38-39 градусів. При цьому хворий відчуває наростаючий зубний біль, який охоплює щелепу і віддає у скроневу ділянку, вухо та шию. Збільшуються у розмірах і стають болючими лімфатичні вузли.

Якщо не провести своєчасне лікування, періостит переходить у гнійну форму. У цьому випадку може розвинутись таке серйозне ускладнення, як остеомієліт щелепної кістки. Уникнути цього можна, якщо звернутися до лікаря при перших симптомах.

Методи лікування

У разі діагностування флюсу може застосовуватися консервативне чи хірургічне лікування. Консервативне лікування одонтогенного періоститу полягає у знеболюванні та застосуванні антибактеріальних та протизапальних лікарських препаратів. Цей метод ефективний лише на початковій стадії серозного флюсу.

Якщо флюс запущений, стоматолог здійснює хірургічне втручання. При цьому в області набряклої ясна робиться надріз, в який вставляється дренаж. Через цей дренаж видаляється серозна рідина. Коронкова частина хворого зуба препарується та проводиться санація кореневих каналів. Крім того, хворому призначаються антибіотики, протизапальні препарати, антигістамінні засоби та препарати для проведення лікувального полоскання рота в домашніх умовах.

У випадках, коли це можливо, лікар застосовує для лікування флюсу консервативний метод. Однак у більшості випадків застосовується у комплексі консервативний метод лікування, хірургічний метод лікування та фізіотерапевтичні процедури.

Вартість послуг

Ціни на лікування зубів та ясен в Миколаєві.

Лікування зубів:

  • Лікування пульпіту
    Лікування пульпіту
    від 2300 грн
  • Лікування періодонтиту
    Лікування періодонтиту
    від 2900 грн
  • Лікування карієсу
    Лікування карієсу
    від 1500 грн.
  • Лікування пародонту
    Лікування пародонту

    за один візит

    от 350 грн.
  • Шинування рухомих зубів
    Шинування рухомих зубів
    від 1000 грн