Видалення ретінірованних і дістопірованних зубів


Ретінірованние і дістопірованних зуби – це зуби, які ростуть і прорізуються з відхиленнями від норми. Вони часто викликають біль, можуть стати причиною порушення прикусу. У більшості випадків єдиним варіантом лікування виявляється видалення ретінірованного, дістопірованних зуба.

Що таке дістопія і ретенция

Дістопія – це ситуація, коли зуб повністю прорізується, але робить це не неправильно, в основному не в тому напрямку. Зуб може рости не в тому місці, наприклад, прорізатися практично в піднебінні або навіть в носовій пазусі. А може вилізти на потрібному місці, але виявитися відхиленим в сторону, поверненим або висунутим вперед. Дістопія – не тільки естетичний недолік. Зрушений зуб може заважати іншим, травмувати м’які тканини і викликати незручність при жуванні.

Видалення ретінірованних і дістопірованних зубів

Дістопія

Рнетеція – це ситуація, коли зуб не прорізався повністю або частково (він називається полуретінірованним). Таке буває через занадто щільних ясен, або якщо в щелепі вже немає місця. Зуб при цьому розвинувся, просто він знаходиться в щелепі і не виліз назовні. Ситуація, коли зуба немає навіть в зародковому стані – інша проблема і називається вона адентія.

Видалення ретінірованних і дістопірованних зубів

Ретенція

Зуб може бути одночасно ретінірованний і дістопірованной – рости всередині щелепи під кутом.

Які зуби схильні до дістопіі і ретенції

Ретінірованний зуб це зуб, який не в змозі самостійно прорізатися, а значить не може розміститися в призначеному місці, тому залишається всередині кістки або розташовується під слизовою оболонкою. Найчастіше видалення ретінірованного зуба – це видалення зуба мудрості. Крім того, через пізнє прорізування і формування зачатків ці зуби часто неприродно розгортаються, тобто стають ще й дістопірованними.

Досить часто зустрічається дістопія кликів. Вони прорізуються пізніше за все, і якщо місця в щелепи залишається мало, можуть розгорнутися і випирати. Це істотно заважає пережовувати їжу і порушує естетику посмішки. Ретенция кликів зустрічається рідше, але може виникнути, якщо у людини великі зуби при невеликому розмірі щелепи.

Інші зуби теж бувають Ретінірованними або дістопірованними, але це відбувається рідше.

Діагностика ретенції і дістопіі

Досить часто непрорізавшийся або дістопірованні зуби абсолютно ніяк себе не проявляють і не викликають дискомфорту. Іноді їх виявляють тільки на рентгені, який робиться для інших цілей. Іноді ретінірованний зуб викликає біль і може змінювати прикус, але зрозуміти, що причина саме в непрорізавшійся вісімці, вдається не завжди.

Ретінірованний клик легко виявляється, так як його відсутність помітно візуально.

Дістопірованний зуб зазвичай видно відразу – він виглядає неприродно через випирання або розгорнутого положення. М’які тканини можуть травмуватися і запалюватися, навколо дістопірованного зуба з’являються виразки, може навіть виділятися гній. Іноді стає незручно і боляче приймати їжу.

Видалення ретінірованних і дістопірованних зубів

Дістопірованний зуб на рентгені

Показання до видалення

Видалення ретінірованного зуба – серйозна операція. Тому якщо зуб не заважає, то краще відкласти її – немає сенсу травмувати ясна просто так. Але якщо випадки, коли видалення показано:

 • набряк і почервоніння ясен;
 • болісність;
 • оніміння лиця через те, що зуб тисне на нерв;
 • зміна прикусу – наприклад, дістопірованний зуб тисне на сусідні;
 • розвиток остеомієліту або періоститу;
 • хронічний пульпіт або періодонтит в непрорізавшихся зубів;
 • недостатньо місця в щелепі для корекції прикусу;
 • карієс сусідньої сімки (показання до видалення зуба мудрості).

Якщо ретінірованний зуб поки не дуже вас турбує, від видалення слід утриматися під час вагітності, загострення хронічних захворювань, критичних днів.

При порушенні прикусу не обов’язково видаляти дістопірованний зуб – можна висмикнути сусідній і дати дістопірованним вирости нормально. Так робиться, якщо у пацієнта дістопія іклів – відсутність ікла порушить естетику посмішки і жувальні функції.

Як проходить видалення

Видалення дістопірованних зуба практично не відрізняється від видалення звичайного і проходить за наступною схемою:

 1. Лікар робить місцеве знеболення – для повного блокування болю використовуються сучасні засоби, наприклад, ультракаїн.
 2. Зуб підчіплюється спеціальними щипцями і висмикується.
 3. Лунка обробляється антисептиками. Якщо видалявся корінний зуб, на рану обов’язково накладають шви.

Полуретінірованний зуб видаляється також, а от повністю ретінірованний попередньо потрібно звільнити. Для цього лікар надрізає слизову і за допомогою спеціальних насадок на бормашину випилює кістку.

Зазвичай видалення займає 10-20 хвилин, якщо потрібно свердлити кістку, в кріслі стоматолога доведеться провести до години.

Якщо ви боїтеся стоматолога або погано переносите хірургічні втручання, можна провести видалення ретінірованного зуба під наркозом. У стані медичного сну за один раз можна видалити 2-3 ретінірованних зуба. Сама операція під наркозом проходить дуже легко, в тому числі для лікаря – йому простіше отримати доступ до всіх куточках порожнини рота.

Догляд після видалення

Щоб не спровокувати ускладнень, після видалення потрібно обов’язково дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Обов’язково чистіть зуби двічі на день, намагаючись не зачіпати область операції в перші 2-3 дні.
 • Жуйте їжу тільки здоровою стороною рота, їжте більше м’яких, рідких і пюреобразних продуктів.
 • Якщо вам не накладали шви, не полощіть рот в перші 3-5 днів – в лунці утворюється згусток, який сприяє природному загоєнню, і ви можете його виполоскати.
 • Щоб не пошкодити згусток, пийте краще через трубочку.
 • Намагайтеся на час загоєння рани обмежити куріння і вживання алкоголю.
 • У перші дні для зняття болю приймайте знеболюючі таблетки, прописані лікарем.
 • У перший тиждень намагайтеся не перенапружуватися, уникайте фізичних навантажень.
 • Якщо під час операції накладені шви, рот можна з першого дня полоскати антисептиками і травами.

Що буде, якщо не видаляти

Часто ретінірованний або дістопірованний зуб доставляє певні незручності, але люди все одно не поспішають його видаляти, наприклад, через страх перед стоматологом або посилаючись на зайнятість. Особливо часто так роблять з вісімками, так як вони не порушують естетику посмішки.

Однак Ретінірованні і дістопірованні зуби можуть стати причиною серйозних проблем:

 • Через труднощі в пережовуванні їжі можуть виникнути проблеми з травленням.
 • Може розвинутися карієс сусідніх зубів.
 • Тиск дістопірованних зубів може поступово зіпсувати прикус.
 • В процесі пережовування їжі іноді травмуються щоки і язик.
 • Сильна дістопія може викликати порушення прикусу.
 • Дістопірованні і Ретінірованні зуби складно чистити від нальоту, через це в роті скупчується багато бактерій, що призводить до запалення ясен.

Профілактика ретенції і дістопіі

Повністю запобігти ретенцию і дістопію неможливо – аномалії в розвитку зубів часто закладаються на генетичному рівні. Знизити ризик можна, якщо в дитинстві контролювати прикус і зростання щелеп у ортодонта, вчасно коригувати прикус. Також не рекомендується видаляти молочні зуби завчасно – на їх місце можуть зрушити сусіди, через що постійний зуб просто не зможе прорізатися.

Альтернативи видалення

Якщо дістопія помічена в юному віці, її можна легко виправити, встановивши брекети. У людей старше 18 одних брекетів швидше за все буде недостатньо – потрібно видалити один або кілька зубів, щоб створити місце в зубному ряду (це не обов’язково буде саме дістопірованний зуб).

Ретінірованний зуб теж видаляти не обов’язково. Можна надрізати ясна і кістку для того, щоб він зміг прорізатися і зайняти місце в зубному ряду. Іноді ці зуби взагалі не чіпають, і вони залишаються з людиною, не завдаючи ніяких незручностей.

Стоматологія “Альба Денс” Миколаїв

У стоматології Альба Денс Вам надійно і безболісно вилікують зуби і пародонтоз.

Увага
Інформація, опублікована, призначена лише для ознайомлення. Обов’язково проконсультуйтеся з кваліфікованим фахівцем в стоматології Альба Денс, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю!

Основна