У різноманітті назв хвороб зубів легко заплутатися. Стоматологія в Миколаєві Альба-Денс розділила найпоширеніші захворювання на три категорії і представив опис хвороб зубів, їх фото та назви в простій і зрозумілій таблиці.

Причини хвороб зубів у людини

Основною причиною стоматологічних захворювань є життєдіяльність бактерій, в результаті якої виникає карієс. Але є й інші чинники, що впливають на здоров’я порожнини рота:

  • спадковість і генетичні патології;
  • якість питної води;
  • екологія міського середовища;
  • особливості харчування;
  • професійна діяльність.

У більшості випадків змінити щось з цього списку неможливо. Тому важливо хоча б вміти вчасно розпізнати симптоми хвороб зубів і як можна швидше звернутися до лікаря, щоб уникнути ускладнень.

Класифікація хвороб зубів

Патології прорізування і формування зубів

Раннє виявлення аномалій розвитку зубів допомагає легше здійснити подальшу корекцію прикусу. Порушення в послідовності прорізування або асиметрія протилежних зубів повинні стати приводом для звернення до ортодонта. Точність діагностики забезпечується за допомогою рентгенологічного дослідження.

Адентія

Адентия

Характеризується частковим або повним відсутністю зубів. Захворювання може носити спадковий характер або розвиватися протягом життя. Іноді зачатки зубів повністю відсутні у людини з народження.

Надкомплектні зуби (гіпердонтія)

Хвороби зубів у людини

Занадто багато зубів у роті, причому зайві можуть розташовуватися як в зубному ряду, порушуючи розташування інших зубів, так і в атипових місцях – на небі чи на фронтальній поверхні ясен. Аномалія зустрічається у 5% населення.

Ретінірованні зуби

Ретинированные зубы

Зуби залишаються в кістковій тканині щелепи і не прорізуються до кінця. У більшості випадків це хвороба корінних зубів – вісімок.

Дістопірованні зуби

Дистопированные зубы

Зуби розташовуються в неправильних місцях щелепи, під кутом, прорізуються тільки частково. Патологія відноситься до хвороб зубів мудрості.

Макродентія / Мікродентія

Макродентия

Микродентия

Збільшення (або зменшення) розмірів зубів в порівнянні зі стандартною нормою.

Хвороби емалі зубів

У роті відбувається безліч хімічних процесів, що призводять до зносу емалі. Під впливом їжі, що містить барвники або кислоти, а також засобів для чищення порушується нормальна мінералізація зубів. Патології ендокринної системи та робота на шкідливому виробництві – додаткові несприятливі фактори.

Флюороз

Флюороз

Поразка, викликане надлишком фтору в споживаної воді або їжі. Зазвичай флюороз називають хворобою жовтих зубів.

Гіпоплазія емалі

Гипоплазия эмали

Захворювання, пов’язане з порушенням формування структури емалі. У більшості випадків воно розвивається в перші дев’ять місяців життя дитини.

Клиновидний дефект

Клиновидный дефект

Утворення «виступу» у шийки зуба з фронтальної сторони. Хвороба передніх зубів, здатна привести до відколу всієї коронкової частини.

Хвороба зубів карієс і його ускладнення

Карієс на зубах виникає в місцях, де затримується і накопичується мікробний наліт. Імовірність розвитку захворювання залежить від індивідуальної стійкості і зубних тканин, і організму в цілому. Резистентність до карієсу обумовлена структурою і складом емалі, ступенем її мінералізації, а також особливостями зубощелепної системи – будовою лицьового скелета, щелеп, прикусу і розташуванням зубів.

Карієс

Кариес

Патологія, що розвивається в твердих тканинах зуба, що супроводжується демінералізацією емалі і утворенням порожнини. При відсутності лікування провокує розвиток запалень в пульпі і тканинах періодонта.

Пульпіт

Пульпит

Запалення зубного нерва. Характеризується гострим болем, що віддає в віскі. Може привести до втрати зуба або до загострення періодонтиту.

Періодонтит

Периодонтит

Запальний процес охоплює верхівку зубного кореня. Без лікування є ризик виникнення кісти або абсцесу. Основні прояви – набряк ясен, підвищення температури.

Периостит (флюс)

Периостит (флюс)

Запалення окістя внаслідок невилікуваного періодонтиту. Супроводжується набряканням ясен і сильним болем.

Гранулема

Гранулема

Розростання тканин запального характеру в області зубного кореня. Симптоми – почервоніння і припухлість ясен, біль в зубі. Ігнорування недуги проводить до появи кісти на корені зуба, свища і хвороб коренів зубів.

Кіста зуба

Киста зуба

Утворення в вигляді капсули з гноєм у верхівки кореня зуба, що з’являється в результаті проникнення інфекції в кореневі канали. Безсимптомний перебіг хвороби, в деяких випадках відчувається біль при жуванні. Зазвичай кісту помічають на рентгенівських знімках.

Виявивши ознаки хвороб зубів, представлені в таблиці, необхідно якомога швидше звернутися в стоматологічну клініку і проконсультуватися з лікарем. Спеціаліст проведе огляд порожнини рота, призначить діагностичні процедури і складе оптимальний план лікування хвороб зубів для відновлення здоров’я і краси посмішки.

Профілактика хвороб зубів

Деякі люди навіть не підозрюють про те, які хвороби від зубів із запальними процесами і патологіями провокуються в інших життєво важливих органах. Для тих, хто не в курсі, повідомляємо: це гастрит, виразка, ангіна, тромбоз, інфаркт і інсульт! І винні в усьому хвороботворні бактерії, які, розмножуючись в порожнині рота, потрапляють в горло, шлунок, судини і навіть серце.

З метою попередження хвороб зубів дотримуйтесь простих правил, які допоможуть істотно поліпшити стан порожнини рота і загальне самопочуття.

  • Відмовтеся від паління. Шкідлива звичка провокує звуження судин і погіршення кровопостачання слизової оболонки, через що утворюється нестача поживних речовин, необхідних для зубів і ясен.
  • Харчуйтеся збалансовано. Велика кількість борошняної і солодкої їжі в раціоні сприяє надмірного збільшення мікроорганізмів і неминуче призводить до карієсу і його ускладнень. Подбайте про зміцнення емалі, приймаючи вітамінні комплекси. Тоді хвороба, коли «кришаться зуби», що виникає через нестачу кальцію в організмі, буде вам не страшна.
  • Чистіть зуби 2 рази на день. Регулярна гігієна – один з найефективніших способів зберегти зуби цілими і неушкодженими. Крім традиційного використання щітки і пасти не варто нехтувати зубними нитками. Флоси якісно позбавляють від залишків їжі між зубами, запобігаючи розвитку багатьох хвороб.
  • Проходьте профілактичні огляди один раз на півроку. Будь-яке захворювання легше вилікувати, виявивши на початку його розвитку. Деякі хвороби зубів в стоматології мають симптоми, які неможливо виявити самостійно. Наприклад, карієс на стику зубів помітний лише на рентгенівському знімку.
Людина не здатна вплинути на такі чинники, що викликають різні види хвороб зубів, як погана екологія, спадковість, і стрес. Однак при відповідальному ставленні до гігієни і профілактики можна значно знизити ризик виникнення стоматологічних захворювань або, щонайменше, полегшити їх лікування.

Подаруйте здорову і сліпучу посмішку своїм коханим

Стоматологія в Миколаєві «Альба Денс»

Увага
Інформація, опублікована, призначена лише для ознайомлення. Обов’язково проконсультуйтеся з кваліфікованим фахівцем в стоматології Альба Денс, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю!

Хвороби зубів

КарієсЛікування карієсуПеріодонтитПротезуванняПульпітСтоматологіяСтоматологія в Миколаєві Альба ДенсСтоматологія Миколаїв