Table of Contents

Проблема повної або часткової втрати зубів (едентулізм) знайома практично кожній людині. У людей похилого віку випадання зубів в основному пов’язано з протіканням в організмі незворотних вікових змін. При цьому проблема втрати зуба може статися з людьми навіть у віці 20-30 років. Якщо у пацієнта, особливо в молодому віці, немає зуба, що робити з цією проблемою? Для початку фахівці рекомендують відвідати хорошого стоматолога.

Причини втрати зубів

Фахівці виділяють наступні причини, здатні спричинити за собою втрату зубів:

 • Карієс. Серйозне каріозна поразка утворює порожнини в зубах. При відсутності своєчасного лікування карієсу зуб буде зруйнований, а його уламки доведеться видалити;

https://youtu.be/X3kTAEO5SpA

 • Пародонтит. Запальний процес в яснах – одна з поширених причин випадіння зубів. Головною ознакою патологічного процесу є кровоточивість ясен, що виникає при гігієнічних процедурах ротової порожнини і споживанні твердих продуктів харчування. Запалення несприятливо впливає на кісткові і м’які тканини, які гірше утримують зуб, створюючи ризик його втрати;
 • Наявність хронічних хвороб. До них відноситься гіпертонія, цукровий діабет, захворювання щитовидної залози. Вони здатні сильно підвищувати ризик розвитку пародонтиту;
 • Неправильна гігієна ротової порожнини. Недолік очищення і догляду за порожниною рота сприяє появі карієсу і твердих зубних відкладень. Наявність м’якого нальоту не тільки загрожує переходом на зубний камінь, а й провокує появу запалення;
 • Неправильний раціон харчування. Часте споживання харчових кислот (наприклад, з цитрусових фруктів) стоншує емаль зубів і збільшує шанси руйнування і втрати зуба. Споживання твердої їжі провокує виникнення зубних розщілин;
 • Механічні пошкодження. Наприклад, травми, отримані в ході бійок або спортивних змагань;
 • Неправильний прикус. Порушує жувальний механізм, може привести до запалення ясен і інших проблем;
 • Наявність шкідливих звичок. Куріння, вживання наркотичних засобів і надмірне споживання спиртних напоїв викликає руйнування і втрату зубів.
  Наявність шкідливих звичок - одна з причин втрати зубів

Наявність шкідливих звичок – одна з причин втрати зубів

Можливі наслідки втрати зубів

У багатьох випадках пацієнти приділяють здоров’ю і безпеці зубних рядів недостатню кількість уваги і часу, навіть знаючи, що едентулізм може негативно впливати на здоров’я.

Наприклад, неякісне пережовування їжі підвищує ризик розвитку хвороб шлунково-кишкового тракту, що в свою чергу провокує збої обмінних процесів і інші проблеми в організмі людини. Втрата одного зуба запускає процес повільного зсуву зубів в ряду, крім того, вона може спричинити випадання здорових зубів.

При відсутності одного або декількох зубів пацієнт пережовує їжу на одній зі сторін, а це може привести до щелепних змін, наприклад, просідання, змінює вигляд обличчя.

Втрата зубів може стати вагомою причиною появи психологічних (коли людина незадоволена власною зовнішністю) і соціальних (коли людині складно перебувати в суспільстві) проблем.

Імплантація для відновлення зубів

Якщо у вас немає зуба, що робити для його відновлення? Найкращим варіантом фахівці називають метод імплантації. Установка зубних імплантатів сприяє відновленню функціональної цілісності зубних рядів, не надаючи при цьому негативного впливу на стан здорових зубів, що не може похвалитися, наприклад, метод протезування зубів.

Зубні імплантати

Зубні імплантати

За словами фахівців, можлива установка одного або декількох імплантатів. Крім того, лікар може провести імплантацію втраченого зубного ряду цілком. Імплантати складаються з штифта (штучного зубного «кореня», зазвичай виготовляється зі сплаву титану), абатмента (сполучної частини між протезом і штифтом) і коронки. Швидке відновлення втраченого зуба за допомогою імплантації запобігає розсмоктування кісткової тканини. Якщо імплантація проводиться через роки після втрати зуба, потрібне проведення кісткової пластики.

Спеціальні металеві штифти для імплантатів можуть мати різну форму, яка індивідуально підбирається для кожного окремого випадку і пацієнта. Якщо фахівець виявить наявність протипоказань до імплантації, доведеться зупинитися на зубному протезуванні.

Протезування для відновлення зубів

Якщо зуб був втрачений, його можна відновити декількома варіантами протезування. Вибір протезів здійснюється стоматологом і залежить від конкретного випадку. Необхідно враховувати кількість відновлюваних зубів і підбирати тип протезів з урахуванням потреб кожного окремого пацієнта. Процес створення будь-якого протеза бере початок з виготовлення зліпка. Далі його направляють в лабораторію, де за нього технік робить протез, який має точну анатомічну схожість з зубом пацієнта. Інноваційний лабораторне обладнання дозволяє уникнути будь-яких вад при створенні протеза, тому він має ідеальну форму.

В даний час в стоматології використовуються наступні варіанти зубних протезів:

 • Бюгельний протез. Має на увазі конструкцію, що складається з металевої дугоподібної деталі і штучних зубів, що прикріплюються до неї. Використовується у випадках, коли зуби втрачені в різних місцях, на відстані один від одного;
 • Мостовідний протез. Має на увазі конструкцію, до складу якої входить кілька штучних зубів. Використовується при відсутності одного або більше зубів, розташованих поруч один з одним. Конструкція кріпиться на заздалегідь оброблені прилеглі зуби і злегка нависає над порожньою областю ясна, де втрачені зуби;
 • Повний протезування. Використовується при повній втраті зубного ряду. Нейлоновий протез присмоктується до області ясен, для додаткового фіксування використовуються спеціальні вбудовані замки. Зубне відновлення подібним протезом може носити неповний характер, представляючи собою лише частину щелепи.

Протези

Протези

Особливу увагу фахівці приділяють матеріалами, з яких виготовляються імплантати і протези для відновлення зубів. Їх вибір серйозно впливає на ціну створюваної конструкції. У сучасній стоматології для створення протезів і імплантатів застосовуються тільки біологічно сумісні, гіпоалергенні і якісні матеріали, наприклад, сплави цирконію або титану, кераміка і металокераміка, пластик, а також золото і фарфор.

Комп’ютерні технології в протезуванні зубів

Інноваційний зубне протезування передбачає використання новітніх комп’ютерних технологій практично на кожному з етапів створення протезів. Одним з основних досягнень фахівці вважають появу 3D-проектування, в ході якого за допомогою спеціальних комп’ютерних програм створюється ідеальна модель планованої конструкції, що відповідає всім стоматологічним вимогам і індивідуальних особливостей кожного з пацієнтів.

Сучасні технології зубного протезування CAD / CAM дозволяють створювати високоякісні і максимально міцні зубні протези з діоксиду цирконію. Для досягнення матеріалом потрібної міцності і твердості він проходить через процедуру випалу в особливій печі, температура якої досягає 1 350 ° C.

Можливість використання безметаллових керамічних протезів дозволяє фахівцям створювати естетичні, якісні та міцні конструкції, які нічим не відрізняються від справжніх зубів. Крім іншого, сучасні розробки дозволяють скоротити час виготовлення протезів та коронок до декількох годин (термінове виготовлення).

Безметалловые керамические протезы

Безметалеві керамічні протези

Можливості сучасної стоматології дозволяють створювати високотехнологічні зубні конструкції, діагностувати стан здоров’я порожнини рота, уточнювати готовність пацієнта до процесу протезування. BioPack і Cadiax – новітні діагностичні комплекси, що дозволяють отримати і точно провести аналіз будови, функціональності і стану щелепно-лицьового апарату і його органів.

Аналітика: Який метод відновлення відсутнього зуба краще

Як бачите, існує дуже багато методів відновлення відсутнього зуба, і фахівці-стоматологи виділяють переваги і недоліки різних методів.

Протезування

Плюси

 • Не багато протипоказань;
 • Багато різних варіантів протезування, можна знайти більш відповідний;
 • Сучасні методики дозволяють не обточувати зуби і мінімально пошкоджувати тканини зубів і порожнини рота;
 • Протез можна отримати досить швидко;
 • Існують дуже дешеві варіанти протезування.

Мінуси

 • Протезні конструкції не завжди зручні, особливо знімні;
 • За протезами треба особливо ретельно доглядати;
 • До протезів потрібно звикати, часто досить довго;
 • Згодом протези зношуються, їх потрібно замінювати.

Имплантація

Плюси

 • На імплантати можна поставити як одну коронку, так і цілий протез, і відновити скільки завгодно зубів;
 • Імплантати служать дуже довго, при правильному догляді взагалі все життя;
 • По зручності імплантати максимально близькі до здорових, природним зубам.

Мінуси

 • Вартість імплантатів істотно вище, ніж у протезів;
 • Імплантація – це серйозне хірургічне втручання, зі своїми обмеженнями і післяопераційним періодом;
 • При використанні деяких методик між імплантацією і установкою протеза повинно пройти близько півроку, і весь цей час доведеться ходити без зуба.
У підсумку можна сказати, що вибір методики завжди залежить від клінічного випадку, і здійснюється спільно пацієнтом і лікарем в залежності від показань і фінансових можливостей пацієнта.

Подаруйте здорову і сліпучу посмішку своїм коханим

Стоматология в Николаеве «Альба Денс»

Увага
Інформація, опублікована, призначена лише для ознайомлення. Обов’язково проконсультуйтеся з кваліфікованим фахівцем в стоматології Альба Денс, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю!

Хвороби зубів

зубні протезиімплантаціяімплантація зубівКарієсЛікування карієсуПротезуванняСтоматологіяСтоматологія в Миколаєві Альба ДенсСтоматологія Миколаїв