Карієс передніх зубів вважається самим неприємним з усіх видів подібних уражень. Виражені больові відчуття, швидке поширення, більш складне і дороге лікування – це лише основні характеристики даного захворювання. Більш того, часто терапевтичні маніпуляції вже не можуть виправити ситуацію, тому доводиться вдаватися до ще більш дорогим ортопедичним методиками.

Чим небезпечний карієс на передніх зубах?

Карієс на передніх зубах має ряд відмінних особливостей, які впливають на перебіг хвороби і лікування. Ось ключові з них:

  • емаль передніх зубів тонше, ніж у молярів, тому процес поширюється набагато швидше;
  • саме з появи плями білого або жовтуватого кольору найчастіше починається карієс передніх зубів;
  • каріозна порожнина, як правило, зростає в глибину: навіть маленький карієс на передньому зубі у вигляді точки може вразити пульпу, саме тому результат багато в чому залежить від своєчасності звернення до лікаря;
  • через анатомічних особливостей і підвищених естетичних вимог лікування передніх зубів проходить складніше і коштує дорожче в порівнянні з лікуванням жувальних зубів;
    процес супроводжується відчутною болем і реакцією на подразники навіть на ранніх стадіях каріозного ураження;
  • естетичний недолік: на передніх зубах процес видно відразу.

Карієс викликає активність кислотоутворюючих бактерій, і в цьому плані передні зуби нічим не відрізняються від інших. Неякісна гігієна і вживання шкідливих продуктів багаторазово підвищують ризик виникнення захворювання. Тісні міжзубні проміжки також можуть бути додатковим фактором ризику, оскільки не може видалення залишків їжі.

Незважаючи на те, що захворювання у фронтальній зоні розвивається стрімко, діагностувати його легше. Тут помітити каріозну порожнину або крейдяна пляма зовсім неважко (виключаючи карієс передніх зубів з внутрішньої сторони). Крім того, часто саме біль є основним стимулом для походу до лікаря, тому виражені больові відчуття в контексті діагностики можна вважати умовно позитивним сигналом.

Всі види захворювання умовно можна розділити на дві категорії: за ступенем поширення і за місцем виникнення.

Карієс на передніх зубах

Слабкий і сильний карієс передніх зубів

Пляма

Крейдова пляма є явною ознакою браку мінералів і початку руйнування структури емалі. Вони мають білий колір і на початковій стадії добре піддаються лікуванню. Може спостерігатися реакція на солодке.

Поверхневий

На даній стадії емаль втрачає свою цілісність (що особливо помітно при зондуванні), а пляма набуває бурий відтінок. З’являється больова реакція на температурні і хімічні подразники.

Середній

Стадія, на якій уражається дентин. На поверхні зуба з’являється помітна каріозна порожнина, з часом коронкова частина починає змінювати колір. Виникають виражені больові відчуття при прийомі холодної та гарячої їжі і реакція на солодке.

Глибокий

Найбільш сильний карієс передніх зубів, коли відбувається ураження глибоких шарів дентину. Спостерігаються виражена біль від температурних подразників і виражений естетичний дефект.

Карієс на передніх зубах

Карієс між передніми зубами, біля кореня і на ріжучій поверхні

Карієс між передніми зубами

Міжзубний карієс передніх зубів вважається одним з найпоширеніших. Він, як витікає з назви, вражає область в міжзубних проміжках. У цьому місці емаль найбільш тонка, а через залишки їжі спостерігається висока концентрація бактерій. Карієс на нижніх передніх зубах зазвичай зустрічається рідше.

Прикореневий карієс передніх зубів

Локалізується в області шийки зуба, звідси і така назва. Поразка зазвичай починається з жовтої плями, яка згодом стає бурим. На пізніх стадіях хвороба значно руйнує тканини, тому лікування пришеечного карієсу передніх зубів має бути своєчасним.

Контактний карієс передніх зубів

Найчастіше зустрічається у дітей при формуванні молочних зубів. У дорослих цей вид ураження виникає через генетичну схильність або нестачі мінералів та інших необхідних компонентів для здоров’я емалі. Контактний карієс передніх зубів може з’являтися, коли процес на хворому зубі зачіпає сусідній і «заражає» його.

Карієс на передніх зубах

Як лікують карієс на передніх зубах?

Якщо у вас з’явився карієс на передніх зубах, то потрібно якомога швидше починати лікування. Терапевтичні методики безпосередньо залежать від локалізації захворювання і стадії. Крім того лікування карієсу на передніх зубах ускладнене різними факторами.

Відносно нові методи лікування карієсу на передніх зубах

  1. Пломбування. Найпоширеніша терапевтична методика. Через підвищених естетичних вимог (особливо якщо виник карієс на передній поверхні зуба) застосовуються світлові (фотополімерні) пломби. Лікування карієсу між передніми зубами має на увазі особливу точність: необхідно не тільки підібрати правильний колір матеріалу, а й відтворити природну форму зубів і міжзубного проміжку.
  2. Ортопедичне лікування. При сильному руйнуванні часто неможливо встановити пломбу. У цьому випадку на допомогу приходять вініри і коронки, які дозволяють відновити естетику і функціональність зуба. В особливо важких ситуаціях потрібне видалення. Наприклад, класичне лікування прикореневого карієсу передніх зубів на останній стадії часто не представляється можливим, тому найефективнішим рішенням є саме імплантація.
  3. Метод інфільтрації. Йдеться перш за все про технології Icon, проте видалення карієсу на передніх зубах можливо лише на початковій стадії.

Карієс на передніх зубах

Подаруйте здорову і сліпучу посмішку своїм коханим

Стоматологія в Миколаєві «Альба Денс»

Увага
Інформація, опублікована, призначена лише для ознайомлення. Обов’язково проконсультуйтеся з кваліфікованим фахівцем в стоматології Альба Денс, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю!

Лікування

КарієсЛікування карієсуСтоматологія в Миколаєві Альба ДенсСтоматологія Миколаїв