Пломба на зуб – види матеріалів і встановлення


Пломба зуба – це найпоширеніший спосіб відновлення зруйнованих зубів. Він необхідний для того, щоб заповнювати порожнини, які залишаються після свердління в процесі лікування карієсу. Пломби бувають різними, і відрізняються вони один від одного, по-перше, призначенням (тимчасові і постійні пломби), а по-друге, матеріалом виготовлення.

Тимчасова пломба і постійна – в чому відмінність?

Постійну пломбу лікар стоматолог встановлює в порожнину зуба, що залишилася після видалення карієсу. Вона потрібна для того, щоб закривати собою чутливі тканини зуба і не давати слині і залишками їжі, а також бактеріям і мікробам потрапляти всередину. До того ж з її допомогою стоматолог відновлює ту частину зуба, від якої довелося позбутися під час лікування. Це необхідно не тільки з естетичної точки зору, але і тому, що нецілі зуб не зможе повноцінно брати участь в змиканні щелеп, а це може привести до порушення прикусу. Тому лікарю так важливо правильно обточити і відшліфувати пломбу, адже середній термін її служби – близько п’яти років.

Тимчасове пломбування, проводиться на нетривалий строк не більше, ніж на два тижні. Воно також потрібно тоді, коли лікування зуба проходить в кілька етапів, а значить, в кілька відвідувань стоматології. Це буває тоді, коли в зубні канали потрібно на кілька днів закласти ліки, або тоді, коли лікування настільки довгий, що пацієнт не може стільки часу висидіти в кріслі за один раз, або ж тоді, коли замість постійної пломби стоматолог збирається встановити пацієнту керамічну зубну вкладку, а її виготовлення відбувається в зуботехнічній лабораторії по зліпкам з обробленого зуба і займає від одного до декількох днів. У подібних випадках допомагає тимчасова пломба, вона дешевше постійної, швидше встановлюється і легко витягається, коли перестає бути потрібною. Але при цьому вона також захищає висвердлених порожнину від попадання слини, залишків їжі і бактерій.

Якими бувають постійні зубні пломби?

Сучасні зубні пломби виготовляються з композитних матеріалів. І тут вони представлені двома основними різновидами – це хімічна і світлова пломби. Хімічна названа так, тому що для її затвердіння потрібна хімічна реакції, світлова твердне під впливом спеціального синього світла, для отримання якого використовується стоматологічна лампа.

Фото до і після установки пломби на жувальний зуб

Фото пациента до и после установки пломбы зуба

Світловідбивна пломба: переваги та особливості установки

Світлова пломба дає стоматолога можливість в точності відтворити повноцінний зуб, тому що, на відміну від цементної, вона застигає тільки під впливом лампи. Однак варто пам’ятати, що з часом навіть найкраща світловідбивна пломба потемніє або стане помітною на кордоні з емаллю. Тому, а також тому, що після закінчення терміну служби вона може випасти, конструкція вимагає своєчасної заміни, в середньому, раз в п’ять років. Що ж стосується установки пломб на передні зуби, то замість них сучасна стоматологія в Миколаєві Альба Денс пропонує використовувати керамічні вкладки. Вони краще, імітують натуральні тканини, служать довше і практично не помітні на зубах навіть через кілька років.

Які бувають ускладнення після установки пломби?

Найчастіша скарга пацієнтів після відвідування стоматолога – це відчуття, ніби зуб під пломбою болить. Подібні відчуття абсолютно нормальні протягом декількох годин після лікування (до 1 доби), але якщо біль не вщухає і на наступний день, то це може означати, що лікар припустився помилки, наприклад, неякісно обробив каріозну порожнину перед установкою пломби. Якщо пройшла доба, а зуб все ще болить, необхідно знову звернутися в стоматологію, можливо, доведеться зробити рентгенівський знімок і при необхідності провести повторне лікування.

Ще одна часта причина звернення до стоматолога – це ситуація, коли пломба випала. Як ми вже говорили, дані конструкції мають певний термін служби, після закінчення якого їх потрібно міняти, якщо цього не робити, вони дійсно можуть випадати. І в подібних ситуаціях головне зрозуміти, чому це сталося – бо зуб довгий час не перелечивать, або ж в ньому розвинувся вторинний карієс? Що стосується свіжих пломб, то вони можуть випасти тільки в разі лікарської помилки. Тому вибирайте перевірені стоматологічні клініки, де якісно встановлюють пломби в Миколаєві.

Який догляд потрібен пломбам?

Ніякого особливого догляду запломбовані зуби не вимагають, проте не можна забувати про те, що чистити їх, не залежно від того, є в них пломби чи ні, потрібно не менше двох разів за день і дуже ретельно. Також лікарі стоматологи рекомендують відвідувати процедуру професійної гігієни порожнини рота не рідше ніж раз на півроку. При цьому гігієніста слід шліфувати наявні пломби і приділяти їм особливу увагу.

Також потрібно пам’ятати, що пломбувальний матеріал все ж більш пористий, ніж емаль, тому він сильніше вбирає пігменти з фарбувальних продуктів і напоїв. Саме тому відразу після лікування карієсу не рекомендується їсти буряк, червоні ягоди і подібні продукти протягом декількох днів, особливо, коли це стосується передніх зубів.

Стоматологія “Альба Денс” Миколаїв

У стоматології Альба Денс Вам надійно і безболісно вилікують зуби і пародонтоз.

Увага
Інформація, опублікована, призначена лише для ознайомлення. Обов’язково проконсультуйтеся з кваліфікованим фахівцем в стоматології Альба Денс, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю!

Лікування

СтоматологіяСтоматологія в Миколаєві Альба ДенсСтоматологія Миколаїв