Професійне чищення зубів дітям – найкраща профілактика хвороб


Професійне чищення зубів дітям можна і потрібно робити. З якого віку потрібно відвідувати стоматолога з метою чистки перших зубів? Професійну гігієну потрібно проводити після формування молочного прикусу, тобто з 2,5 років.
Проведення гігієни порожнини рота є профілактикою багатьох хвороб організму. Доглядати за зубками у дітей необхідно з появою перших молочних різців. Але навіть при проведенні регулярного чищення зубів з використанням підібраних засобів виникає необхідність в проведенні професійної гігієни у лікаря.

Навіщо необхідно проводити чистку у дитячого стоматолога?

Маленька дитина не може проводити ефективне очищення зубів від нальоту і мікроорганізмів. За участю батьків в гігієнічних процедурах якість чищення підвищується, але так як застосування зубної нитки для діток – складне завдання, багато хто не проводять чистку міжзубних проміжків. У цьому випадку між зубами накопичуються залишки їжі і наліт, приєднуються мікроби.

При низькому рівні гігієни можуть виникати різні захворювання в порожнині рота:

 • папілліт,
 • гінгівіт,
 • карієс,
 • пульпіт,
 • періодонтит,
 • стоматит.

Часто спостерігаються захворювання ЛОР-органів, травної та імунної систем. Наявність мікроорганізмів у роті є джерелом інфекції і негативно позначається на стані всього організму дитини.

Особливості професійної гігієни рота у дітей

Професійне чищення зубів у дітей має свої особливості. У зв’язку з ростом і розвитком тканин дітям до 14 років небажано проводити чистку за допомогою ультразвуку (скелер). Це загрожує пошкодженням зони росту зуба або порушенням структури слабо мінералізованої емалі. При наявності необхідності використання ультразвуку (масивні відкладення зубного каменю) процедуру необхідно проводити делікатно, дотримуючись запобіжних заходів.

Очищення і полірування зубів у дітей можна проводити методом Air-flow, але тільки після мінералізації емалі, остаточне формування якої відбувається через рік після прорізування зуба. Метод є прекрасним для ліквідації твердого та м’якого нальоту.

Як проводиться чистка зубів у дитячого стоматолога?

На прийомі у лікаря, особливо в перший раз, важливо розповісти дитині про необхідність догляду за зубками. При цьому потрібно морально налаштувати малюка, щоб попередити виникнення страху від стоматологічних маніпуляцій.

Перед чищенням визначають рівень гігієни в роті. Для цього використовують спеціальні фарбувальні індикатори, якими покривають зуби: чим насиченіший колір, тим гірше доглядають за зубами.

Чи боляче під час професійного чищення? Маніпуляція є безболісною, але при наявності запалених ясен неприємною.

Процедуру чистки проводять за допомогою абразивної пасти і щіточки. Для діток частіше використовують пасти з фруктовими смаками, що робить процедуру більш цікавою. Обертає на оборотах щіточкою, проводять очистку кожного зуба з двох сторін: вестибулярної і оральної.

Після маніпуляцій дитині проводять урок гігієни: показують в дзеркало, якими чистими повинні бути зубки, розповідають, коли і як правильно чистити зуби вдома, підбирають щітку і пасту.

 

Рекомендації після чистки:

 • Небажано приймати їжу в перші 2-3 години після чистки.
 • Слід виключити грубу їжу в першу добу.
 • 1-2 дня дотримуватися “прозорої дієти”, тобто не вживати пігментовані, фарбувальні продукти харчування і напої (свіжовичавлені соки, буряк, смородину, чорний чай, приправи).
 • Перші два дні не вживати продукти, які сприяють чутливості зубів (цитрусові, газовані напої).
 • Змінити зубну щітку і пасту (якщо лікар рекомендував).
 • Проводити регулярну гігієну 2 рази в день.
 • Проходити профілактичний огляд у стоматолога кожні 3-4 місяці.
Професійна гігієна порожнини рота у дитини є корисною, безболісної та профілактичної маніпуляцією, яка допоможе запобігти хворобам у роті і в організмі, а також привчить малюка до догляду за зубами з самого маленького віку.

Показання та протипоказання до професійно чищенні зубів у дітей

Лікар-стоматолог проводить професійну гігієну молочних зубів при наявності м’якого або твердого зубного нальоту, відкладеннях зубного каменю, запальних захворюваннях ясен, а також в якості профілактики стоматологічних захворювань.

Протипоказання до професійної гігієни порожнини рота:

 • стоматит (запалення слизової оболонки в роті);
 • тонка, тендітна зубна емаль;
 • ерозія, гіпоплазія емалі;
 • алергія на препарати, які застосовують під час чищення;
 • гострі інфекційні захворювання.

Стоматологія “Альба Денс” Миколаїв

У стоматології Альба Денс Вам надійно і безболісно вилікують зуби і пародонтоз.

Увага
Інформація, опублікована, призначена лише для ознайомлення. Обов’язково проконсультуйтеся з кваліфікованим фахівцем в стоматології Альба Денс, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю!

Стоматологія Дитяча

Дитяча стоматологіямолочні зубиСтоматологія в Миколаєві Альба Денс