Флюс зуба – чим небезпечний?


Невелика припухлість на яснах – одне з перших проявів флюсу. Патологія розвивається досить швидко і при відсутності своєчасних заходів може привести до великого запалення. Про те, як лікувати флюс зуба і чим він може бути небезпечний, читайте в статті стоматології николаева Альба Денс.

Що таке флюс зуба?

Флюс, або, висловлюючись мовою стоматолога, періостит, – це дуже неприємна патологія, яка характеризується запаленням окістя і м’яких тканин. Причини флюсу на яснах можуть бути різними: травми, хвороби ясен, неякісне стоматологічне лікування – все це може привести до ускладнення у вигляді періоститу. Локалізація захворювання не залежить від ділянки щелепи: флюс верхнього і нижнього зуба зустрічаються однаково часто.

Флюс під зубом (або над зубом, якщо ми говоримо про верхньої щелепи) візуально нагадує запалений мішечок. Однак це далеко не єдиний можливий прояв періоститу. Існує також серозна форма, коли окістя запалюється в результаті травм і пошкоджень, а також одна з найбільш неприємних різновидів – дифузна, коли інфекція локалізується в різних ділянках щелепи, що вимагає об’ємного хірургічного втручання за участю щелепно-лицьового хірурга.

Фото флюса

Симптоми флюсу на яснах

Флюс на яснах у дорослого виникає набагато частіше, ніж у дітей (приблизно 80-90 відсотків від усіх випадків). Характерна особливість паталогії – вона не проходить непомітно. Це одне з найбільш неприємних захворювань, що доставляє сильний дискомфорт. Найбільш яскравою симптоматикою відрізняється класичний гнійний флюс.

Симптоматика

  • Сильний пульсуючий біль.
  • Запалення і набряк м’яких тканин. На розвинутій стадії опухає та сторона особи, на якій діагностовано флюс.
  • Збільшення лімфовузлів.
  • Дискомфорт і біль при прийомі їжі і розмові.
  • Флюс нижнього зуба (в області молярів) може привести до оніміння губи і частини підборіддя.
  • Слабкість, головний біль, підвищена температура.

Стадии развития кариеса в картинках

Скільки днів тримається флюс зуба?

Чекати, поки флюс зникне сам по собі, щонайменше, наївно. Деякі пацієнти вважають, що якщо флюс лопнув і з ранки вийшов гній, то подальше лікування можна зовсім не проводити. Це велика помилка, оскільки для повного виведення гною необхідні спеціальний дренаж, а також комплексна терапія і подальше лікування в кріслі у стоматолога. При своєчасному і правильно лікуванні флюс проходить в середньому за 12-14 днів; реабілітація після важкого периостита може зайняти більше місяця.

Методи лікування

Про те, як лікувати флюс на яснах і які заходи необхідно вжити для досягнення успішного результату, повинен розповісти лікар після обстеження. Механізм приблизно однаковий, проте кожен клінічний випадок має свої нюанси. На сьогоднішній день застосовується кілька методик, спрямованих на усунення захворювання і його проявів. Як правило, вони йдуть в комплексі.

Антибіотики при флюсі ясна

Лікування антибіотиками – важливий етап реабілітації. Найбільш ефективними антибіотиками для боротьби із запаленням і інфекцією вважаються Метронідазол, Линкомицин, Амоксиклав і їх аналоги. Будь-які таблетки і антибіотики при флюсі зуба слід приймати тільки за призначенням лікаря!

Фізіотерапія

Застосовується в якості додаткової міри для зменшення запалення і якнайшвидшого відновлення. У число рекомендованих процедур входять електрофорез, терапія лазером і ультразвуком.

Терапевтичне лікування

Проводиться в тому випадку, якщо зуб вирішено зберегти. Це ендодонтичне лікування і пломбування кореневих каналів, а також резекція верхівки кореня при необхідності. Якщо причиною флюсу став пародонтит, то проводиться ряд маніпуляцій щодо усунення скупчення бактерій в пародонтальних кишенях.

Хірургічні маніпуляції

Сюди відносяться видалення зуба і періостотомія – основна процедура лікування флюсу. Лікар проводить надріз гнійного мішечка, а потім встановлює дренаж, через який виходить гнійнийексудат.

Місцева терапія і полоскання при флюсі зуба

Для кращого виходу гною, полегшення болю і зменшення набряку місцево застосовуються гелі та мазі: Метрогил Дента, Левомеколь, Холісал. Багато хто цікавиться, чим полоскати флюс на яснах. Для полоскань зазвичай використовуються Мірамістин і содовий розчин. В якості альтернативи можна застосовувати народні засоби: відвари і настоянки з прополісу, ромашки, шавлії або календули. Зуб після флюсу все ще дуже вразливий: для мінімізації ризику повторної інфекції дані лікувально-профілактичні процедури дуже важливі.

Эндодонтическое лечение в картинках

Видаляють зуб при флюсі?

Зуб при флюсі можуть видалити, однак в сучасній стоматології Миколаїв Альба Денс акцент робиться на зубозберігаючих маніпуляціях. Це стосується і флюсу. Зуб підлягає видаленню, коли його коронкова частина серйозно пошкоджена і її неможливо відновити за допомогою штифта або вкладок. Якщо інфекція виникла під коронкою, то провести повторне протезування часто складно. У деяких випадках зуб доводиться видаляти через неможливість провести розпломбування каналів після попереднього невдалого лікування, але таке трапляється вкрай рідко. У будь-якому випадку рішення про видалення зуба лікар приймає виходячи з клінічної картини.

Чим небезпечний флюс зуба?

Запальний процес подібного типу має властивість розвиватися і в міру поширення зачіпає більш глибокі шари тканини. При відсутності лікування флюс часто переростає у флегмону – серйозне гнійне запалення, що не має визначених меж. Найважчі форми флюсу провокують розвиток сепсису, який може привести до інфікування всього організму і навіть летального результату. Важливо не тільки знати, як вилікувати флюс і вчасно відвідати стоматолога, а й дотримуватися ряду профілактичних заходів, щоб ймовірність розвитку ускладнень була мінімальна.

  • Регулярна і якісна гігієна.
  • Лікування карієсу на початковій стадії. Флюс, кіста зуба та інші ускладнення часто виникають через непролеченний пульпіту і періодонтиту.
  • Профілактичні візити в клініку для оцінки стану порожнини рота і проведення професійного чищення.

Стоматологія “Альба Денс” Миколаїв

У стоматології Альба Денс Вам надійно і безболісно вилікують зуби і пародонтоз.

Увага
Інформація, опублікована, призначена лише для ознайомлення. Обов’язково проконсультуйтеся з кваліфікованим фахівцем в стоматології Альба Денс, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю!

Видалення

Видалення зубаВидалити зуб