Видалення зуба мудрості – це хірургічна операція по видаленню вісімок, зубів, які прорізаються найпізніше. Видалення зуба мудрості зазвичай необхідно через те, що вісімки прорізуються з ускладненнями і часто не піддаються лікуванню.

Коли не можна видаляти зуби мудрості

Зуби мудрості мають одну велику і досить суттєву перевагу – вони є найкращим варіантом опори для мостоподібного протеза. Якщо зубів мудрості немає, то зазвичай для протезування встановлюються спеціальні імплантати, що кілька болючіше і дорожче.

Крім того, зуб мудрості все ж приймає на себе жувальну навантаження, розвантажуючи інші зуби. Так що є ряд випадків, коли зуб мудрості видаляти не потрібно:

  • Зуб прорізується без проблем і відразу займає в яснах правильне положення;
  • Зуб мудрості не заважає встановлювати стоматологічні конструкції;
  • У зуба мудрості є правильно прорізався зуб-антагоніст.

Таким чином, якщо зуб вас не сильно турбує, то його не варто чіпати. І навіть при виникненні карієсу іноді доцільно витратитися на лікування зуба мудрості, щоб в майбутньому мати опору під мостовидні протези.

Показання до видалення зуба мудрості

Втім, незважаючи на те, що при можливості зуб мудрості варто зберегти, є ситуації, коли його просто обов’язково потрібно видалити. Видалення зуба мудрості необхідно:

  • При виникненні перикоронарита, що супроводжується набряками, сильним болем і іншими симптомами. Втім, іноді при перікоронаріте можна обійтися тільки видаленням капюшона;
  • Якщо зуб неправильно розташований в яснах, наприклад, його коронка нахилена в одну зі сторін. В цьому випадку зуб не підходить ні для протезування, ні для пережовування їжі. Крім того, через нахил такий зуб може травмувати слизову оболонку або сусідній зуб;
  • Якщо для його прорізування в щелепи вже немає місця. В цьому випадку прорізування зуба мудрості змістить інші зуби;
  • Якщо при прорізуванні зуб мудрості може зруйнувати сусідній зуб

Якщо у вас з’явився зуб мудрості, рекомендуємо звернутися в клініку для видалення зуба мудрості, якщо буде потрібно.

Видалення зуба мудрості

Видалення зуба мудрості

Видалення непрорізаного зуба мудрості

Непрорізаний, або ретінірованний зуб – це зуб, що залишився під слизової, а іноді і в кістковій тканині. У деяких випадках час прорізування ще не настав, а іноді зуб просто не прорізується взагалі, навіть до старості.

Часто непрорізані вісімки не доставляють проблем, однак іноді в ній починаються запальні процеси. Їх перші ознаки – це болі в вусі на стороні ретінірованного зуба, а також підвищення температури. В цьому випадку ретінірованний зуб доведеться видалити.

Його видалення проходить так само, як просто видалення зуба мудрості, за винятком того, що спочатку ясна розрізається для доступу до зуба, а потім зашивається для загоєння.

Видалення прорізаного зуба мудрості

Просте видалення зуба мудрості

Для простого видалення характерна відсутність надрізів і необхідності висвердлювати окремі ділянки кістки. Таке видалення проводиться за допомогою елеваторів і щипців.

Насамперед лікар з’ясовує, чи є у пацієнта алергія на будь-які анестезуючі препарати, щоб підібрати правильний анестетик.

Потім здійснюється анестезія, після якої має пройти 3-5 хвилин. За цей час лікар підбирає правильні інструменти – їх вибір залежить від того, на який щелепи розташований зуб, в якому він знаходиться стані і запалені чи навколишні тканини.

Як тільки анестезія подіяла, лікар вириває зуб  так само, як видаляються звичайні зуби.

Зазвичай після видалення зуба залишаються досить великі лунки, які вимагають ушивання навіть після простого видалення. Якщо лунку від видалення зуба мудрості вшити, то вона заживе набагато швидше. Якщо ж зуб віддалявся на тлі вже існуючого гнійного процесу, то ушивання не проводиться – тут необхідно, щоб гнійний вміст відтікав якомога вільніше.

Якщо не враховувати дію анестезії, то просте видалення зуба мудрості займає від однієї до десяти хвилин. Зазвичай через 3-4 дні пацієнт приходить на повторний прийом, щоб лікар переконався, що відновлення після видалення проходить нормально.

Складне видалення зуба мудрості

Якщо зуб мудрості важкодоступний, міцно сидить в щелепи, прорізується в неправильному напрямку або НЕ прорізується зовсім, то потрібно складне видалення: з розрізами, застосуванням бормашини і обов’язковим накладанням на рану швів.

Спочатку пацієнтові робиться анестезія, але трохи більш сильна – її дії чекають десять хвилин. Потім, в залежності від того, як прорізався зуб, проводяться різні маніпуляції, що включають в себе надрізи ясна, висвердлювання кісткових тканин, видалення зуба і ушивання рани. Така операція може тривати досить довго, в залежності від складності випадку.

Шви при складному видаленні роблять з нерозсмоктувального матеріалу. Стоматолог знімає їх тільки тоді, коли чітко буде впевнений, що краї рани добре зрослися.

На повторний прийом пацієнт приходить вже через пару днів, причому одним повторним прийомом справа зазвичай не обмежується.

Ускладнення після видалення зуба мудрості

  • Хворобливість ясен. Це ускладнення цілком природно, тому що тканини ясен при видаленні зуба сильно пошкоджуються. Згодом біль повинна стихнути, і тільки якщо вона не проходить, слід відвідати лікаря, так як це може бути ознакою запалення;
  • Оніміння губи і слизової рота. Таке ускладнення буває після складного видалення при пошкодженні нервів. Іноді також пошкоджуються сусідні зуби, а в особливо рідкісних випадках виникає перелом щелепи. Всі ці ускладнення – дуже рідкісні, а їх причина – некваліфікований медичний персонал;
  • Альвеолит. Стандартне ускладнення для видалення зуба, при якому в лунці не утворюється захисний згусток крові. Через це може виникнути серйозне запалення, яке доведеться знімати спеціальним лікуванням.

Подарите здоровую и ослепительную улыбку своим любимым

Стоматология в Николаеве «Альба Денс»

Внимание
Информация, опубликованная, предназначена только для ознакомления. Обязательно проконсультируйтесь с квалифицированным специалистом в стоматологии Альба Денс, чтобы не нанести вред своему здоровью!

Увага
Інформація, опублікована, призначена лише для ознайомлення. Обов’язково проконсультуйтеся з кваліфікованим фахівцем в стоматології Альба Денс, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю!

Видалення